SKŁAD DREWNA

Oferta

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej firmy, w której znajdziecie Państwo szeroką gamę drewna opałowego i kominkowego.

Przygotowaliśmy poradnik ułatwiający dopasowanie odpowiednich gatunków drewna do Państwa potrzeb, a w razie potrzeby służymy również fachową radą przy doborze drewna.

Sprzedawane przez nas drewno dostępne jest w kawałkach 1,25m. lub pocięte na dowolną długość i porąbane. Standardowa długość cięcia drewna kominkowego to około 33cm., natomiast drewno opałowe do pieca CO to 25cm. Istnieje możliwość dostosowania długości drewna do potrzeb klienta.

Drewno sprzedawane jest w metrach przestrzennych (mp). Prawidłowego pomiaru objętości drewna dokonujemy poprzez pomnożenie szerokości, długości oraz wysokości drewna znajdującego się na skrzyni ładunkowej pojazdu.

Zakupione u nas drewno dostarczymy do Państwa domu lub firmy.
Transport GRATIS przy zamówieniu minimum 2mp do 15 km od siedziby naszej firmy.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujące gatunki drewna opałowego oraz kominkowego

AKACJA

Drewno liściaste twarde. Daje efektywny płomień. Nadaje się do otwartych kominków, gdyż nie strzela iskrami. Akacja posiada ciężkie i kaloryczne drewno, a w stosunku do dębu o wiele szybciej przesycha.

BRZOZA

Drewno liściaste twarde o średniej wartości energetycznej. Bardzo dobre do rozpalania oraz palenia. Posiada małą ilość substancji smolnych. Jest to gatunek drewna, który szybko przesycha, nie strzela iskrami oraz daje delikatny, niebieski płomień oraz miły, charakterystyczny zapach.

BUK

Zwarte i twarde drewno liściaste o wysokiej wartości opałowej, które zapewnia bardzo długie spalanie i dużo ciepła. Nadaje się zarówno do pieców jak i kominków.

JAWOR

Drewno liściaste o charakterystycznym żółtym wysokim płomieniu. Drewno idealne do kominków, gdyż w procesie spalania wydziela się niewielka ilość dymu.

DĄB

Drewno liściaste twarde o wysokiej wartości opałowej. Zapewnia to długi czas spalania. Wydziela również przyjemny zapach.

LIPA

Miękkie i elastyczne drewno liściaste o niezbyt wysokiej wartości opałowej. Podobne do drewna osikowego.

MODRZEW

Drewno iglaste powodujące iskrzenie, dlatego nadaje się do pieców C.O. lub zamkniętych kominków. Świetnie się sprawdza jako drewno na rozpałkę.

JESION

Drewno liściaste twarde. Daje efektywny płomień. Nadaje się do otwartych kominków, gdyż nie strzela iskrami. Drewno jesionowe ma dużą gęstość i kaloryczność, względnie cienką korę, stosunkowo szybko przesycha, łatwo się rąbie.

TOPOLA

Drewno liściaste, zbytnio nie nadaje się do palenia nim w kominku, gdyż jest bardzo elastyczne, miękkie, lekkie i szybko się spala. Używa się go przede wszystkim na rozpałkę.

SOSNA

Drewno iglaste o jasnym płomieniu, które szybko nagrzewa piec. Przyjemnie pachnie z powodu silnego żywicowania. Wysuszone spala się bardzo szybko. Idealny materiał na rozpałkę. Z powodu wysokiej zawartości żywicy nie jest zalecana do kominków, gdyś powoduje ich większe zanieczyszczenie.

OLCHA

Drewno liściaste o niskiej wartości opałowej, nawet świeżo ścięte pali się dość dobrze. Idealne do wędzenia.

OSIKA

Drewno miękkie liściaste. Charakteryzuje się szybkim spalaniem o wysokiej temperaturze. Idealne do rozpalania czy wypalania nadmiaru sadzy i smoły.

ŚWIERK

Drewno iglaste ze względu na duży stopień zażywiczenia powoduje iskrzenie. Nadaje się tylko do zamkniętych palenisk.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

CENNIK DRZEWA za 1mp